AirCadets.cz : A je to!! Kadetíkova hydroška startuje!! :)

A máme to v kostce – nákup na jedno odpoledne. Trubky, pumpa, dráty, latě, fitinky a vše smontujeme montujeme druhé odpoledne. Brnkačka:)

TTD v tuto chvíli :
– délka stroje 15 metrů rozpětí 1,6 metru výška 110cm na začátku 80cm na konci
– počet rostlin 300 bude 600 (sedadel:)
– pumpa 0,5kw schopna utáhnout až 30 trubek plus venturku

Ekonomika
Salát má cyklus od semínka do sklizně 60 dní. Za předpokladu, že je v sadbovači 30 dní a na plováku týden až deset dní, zbývá nám 20 dní na hydrošku, deset sní na prodej a vyčištění systému. Tedy jeden cyklus v pohodě měsíčně. To je 12 sklizní do roka, po 600 kusech to je 2160 Eur prodej ročně mínus voda. 100 litrů denně, 36500 litru za rok. To je 36 kubíků, tedy nějakých zanedbatelných 20Eur. Proud máme zadarmo z ostrovního solárního systému za tím o výkonu 1200Watů. Snad to bude stačit, čas ukáže.

Stavba
Pozor na terén v první řadě! Pouhý pohled a následné rozhodnutí kudy je to skopce, se nevyplácí. Terén velice klame, terén vypadající jako rovina, může být nakonec hodně do kopce nebo s kopce. Postavíte systém a ono to nepoteče nikam, opačným směrem než byste rádi. Laserový horizont je ideál, pokud nemáme musíme si vystačit s hadicovou vodováho šlauškou.
Stavba jde rychle, opruz je vrtání děr okružní pilkou ve vrtačce. To je práce za trest pro vrahy, na to se musí vymyslet a postavit svrtávací CNCčko !!

Naladění systému
Je to jako nově vyrobené pijáno:) Naladit to není snadná operace, průtok trubkama musí být přesný. Ani málo ani moc, obojí je špatně.

A tady fotosy

http://www.aeronoviny.cz/images/hydroponie_4.jpg

http://www.aeronoviny.cz/images/hydroponie_3.jpg

Sumasumárum
A salátky máme z krku! Za týden uvidíme, co z nich vyroste:)