Kořeny se táhnou, EC neklesá, pH stoupá…….

A máme tu další neděli a náhled do kadetíkova sadbovače který již dospěl do trubek
A jdeme číst z rostlinky:

http://www.aeronoviny.cz/images/hydroponie_6.jpg

Kořeny
Kořeny se již začínají tahat po trubkách po proudu vody. Za tři dny narostly 5 centimetrů. Jsou světlé, zdravé, rostlinky se tedy již adaptovaly v novem prostředí.

EC a pH dojezená svačina ze sadbovače.
V průběhu několika dní pH stále rostlo. To svědčí o tom, že rostliny spotřebovávají živiny. Ale odkud je vzaly, když jsme jim dali jen čistou vodu? Odpověď je jednoduchá, přinesly si je s sebou ze sadbovače. Jinými slovy řečeno, na hydroponii si přinesly svačinku od kvočny maminky:)

Konec srandy, výměna vody!!
Voda se má měnit jednou týdně, aby se zabránilo koncentraci nespotřebovaných prášků a solí vzniklých reakcí NPK s vápnem. I když neuplynul týden, budeme na první dny nahlížet spíše jako na adaptační proplach nových rostlin.

Jak to dělají na velkých hydropolích?
Docela nás v tuto chvíli zajímá, jak se tímto problémem vyrovnávají borci na velkých hydropolích. Osazení nových rostlin které si sebou přinesou Bůh ví co ze zahradnictví, musí způsobit poměrně slušnou paseku v jinak již stabilním a ustáleném systému oběhu vody. Zřejmě rostlinky dají na systém den nebo dva před pravidelným vypuštěním systému a výměnou vody?? To ještě musíme pokoumat!!

Sumasumárum
Do sklizně ještě daleko, ale rostlinky žijí a mají se k světu…