Dron seriál: Bouračka a její řešení

Na webech se často píše, že drony nebourají, a když, tak se poškodí jen vrtulka za pár dolarů. Bohu žel, realita je jiná, staří trochu větru a s malým dronem nic neuděláte. A to se stalo i nám, ačkoliv jsme jej přemlouvali dokonce čtyřma rukama ať letí zpět k nám, nepodařilo se. Dron jsem sice v dálce alespoň uzemnili, ale Bohu žel, převrátil se a zůstaly běžet motory, i když jen na volnoběh. To stačilo ke zničení základní desky.

Rozborka dronu
Vůbec nic složitého, dělají to šikmáči, montujou to šikmačky. A taky to podle toho vypadá! Strhané šroubky v plastu a přiskříplé dráty k diodám, žádný problém! Nicméně lítalo to, blikalo to…

http://aeronoviny.cz/images/dron_4_zavada.jpg

A závada?? Propálený kondenzátor!
http://aeronoviny.cz/images/dron_4_zavada_kondik.jpg
Tam, kde vidíte šipku, vidíte kondík s propáleným pláštěm. Výsledek je, že jeden z motorů točí měně než ostatní, proto dron je jako opilý, padá na hubu a neudrží se ve vzduchu ani s plnými kniply na slabý motor.

Oprava? Nemá cenu!!
Ano, stačilo by vyměnit kondík za pár centů. Možná? Ale při pohledu na Ebay pod heslem
“syma x8hc mainboard” zjistíme skutečně šokující informaci! Celá základní deska tohoto strojku stojí pouhých sedm dolarů včetně poštovného!! V tomto případě se nevyplatí ani zapínat pájecí stanici.

Sumasumárum
Ulítlo nám to, padlo na hubu a než jsme to našli, shořel kondenzátor. Nicméně v dalším článku uvidíte, k čemu je takový pochroumaný zdroj také dobrý A jistě se hodně nasmějete!!