Hydroška: Tak tudy teda nééééééé!!!

Opět tu máme po týdnu několik pěkných fotek z domácích pokusů s hydroponickými systémy. Několik lidí nadchla myšlenka pěstování brambor na hydrošce, navrhují jak to udělat. Děkujeme! My však zbrojíme na naši novou 5000/5000 🙂 Tedy 5 tisíc rostlin na 5 kubících vody. Bude velká sranda!! Pak sesbíráme poznatky, všecko pěkně otestujeme, nakonec to zase zboříme a na základě poznatků postavíme větší a lepší:) Času a místa dost:)

A kudy opravdu ne?
V předchozích článcích jsme si napsali, jak je to s pojistkami a jak je to s IP ochranou spotřebičů. A hned tu máme jeden krásný příklad, jak to nemá být!
http://www.aeronoviny.cz/images/hydroponie_39_motor.jpg

Určitě ne tudy! Zatímco horní vývod z motoru je nějaké IP 99, ten spodní vstup do krabice je IP 00 🙂 To už jsou na tom snad stejně i volně smotané dráty:) Při představě, že začne pršet a po kabelu postupně steče voda do uzavřeného pohárku, který krabice tvoří, máme jasné následky. Pokud jsou dobře nadimenzované pojistky nebo jističe, tak vypadnou, pokud jsou silnější, tak nám takový spoj začne vesele hořet. A máme oheň na střeše……

Máte tam děti, zvířata, manželky atd!!
Pokud něco děláme, měli bychom to dělat pořádně a poctivě. Zapojit něco takto lajdácky aby to honem a už teď hned jelo s tím, že se to pak dodělá, může mít tragické následky… Opatrně s elektrykou!!!

Sumasumárum
Stejně jako letectví, má i logicky i svět elekra svoje normy, které je potřeba dodržovat. Pokud instalačnímu procesu některého spotřebiče nerozumíme a nevíme jak to funguje, je potřeba zavolat někoho, kdo se tím živí. Tedy odborníka, který všc naistaluje pořádně a jednou provždy..