Politika je tam, kde lze krást !! Co je ale AEROKLUB?

Co je aeroklub? Tady je jádro pudla!

Bylo za stb DODALA
Byl to systém, kde se z ovcí doslova stříhala vlna. Ze stovky aeroklubů v republice s osazenstvem 10tisíc lidí se udělal blok, na který se od státu čerpaly peníze. Ovce byly nahnány v zahradě, ze které nebylo možno utéci. Ovce, která se o to pokusila, dostal řádně po hřbetě, aby si to příště rozmyslela. Aeroklub byl za oponou prostředkem ke zbohatnutí těch, kteří v něm a o něm rozhodovali. Před oponou pak sportovní organizací, která nutně potřebovala výsledky na mezinárodním poli za účelem získání dalších dotací od státu. Nutno podotknout, že v poslední době už ani ty výsledky nebylo potřeba:)

Je TEĎ
Jsme někde v polovině. Malé aerokluby stále fungují na principu – statutár je otrokářem a všichni aeroklubáci na něho pracují. Jde většinou o lidi z éry estébáka DODALA, který si v jeho době nějakým způsobem zajistil neodvolatelné postavení ve “svém” aeroklubu. Je jedno, zda kupí klíčového pozemku v dráze bez kterého letiště nemůže provozovat, nebo jiným způsobem. Tato věc se pozná jednoduše, takový statutár je “poctivě” volený všemi členy aeroklubu každý rok na členské schůzi. Tam, kde už tyto manýry nefungují a vliv dodalismu “povolil” změny, tam se blížíme k průhledné správě aeroklubu. Už se smí mluvit o tocích peněz v aeroklubu, o výsledcích hospodaření za rok a to dokonce i v číslech.

Bude AEROKLUBY
Nebude to trvat dlouho, i české aerokluby se vrátí ke své podstatě. Opět to budou kluby s cílem sdílet ekonomické náklady na provoz letecké techniky a k tomu potřebných nemovitostí. Vyčůranost a “podnikání” na úkor členů se zájmem o letectví postupně zmizí..

Sumasumárum
Tak pánové a letecké dámy, máte přes Vánoce o čem přemýšlet 🙂