To je síla!! Jak to sakryš funguje?

Dámy a pánové, tohle je super paráda!!! Za pět dní rybky udělaly spoustu práce! Jak jsme již uvedli, do vany jsme nasypali maličké asi půl centimetrové gambusie, které jsme nachytali podběrákem v potoce. Tedy plevelné ryby, o kterých předpokládáme, že vydrží vyšší hodnotu EC než KOI kapři nebo komety.

Jak to sakra funguje?
Funguje to! Ale jak to funguje, to je nám záhadou!! Ve vaně byly řasy v několika vrstvách – tvořily vodoznaky po stranách vany tak jak voda stoupala a klesala když se spotřebovávala. Je pravdou, že jsme rybám nedali zatím nic žrát, ale kdyby měly tolik řas tak malé ryby spotřebovat, tak by asi přežráním praskli:) Zdá se tedy, že rybí výkaly zřejmě působí na řasy jako rozpouštědlo a vodu to nějakým způsobem vyčistí.

Nebo máme živý biofiltr?
Druhou možností je, že máme druhý živý biofiltr! To znamená, že ryby vytvořily podmínky pro vznik jakýchsi breberek, tedy mikroorganismů, které vodu vyčistily.

Pozor! Vody je tuny!
Tady pozor, té vody je ve stole hodně! Je to dlouhý stůl 16 *2 metry a hrany má 5cm. Tedy 16*2*0,05 je 1,6 kubíku vody ve stole, plus 200 litrů ve vaně!! Tedy to je celkem 1800 litrů vody! Není tady někdo biolog? Heheh:)

Zmizely i řasy z povrchu raftu!
Dále jsme zjistili další úkaz! Na konci stolu, kde voda vtéká injektorem, byl zelený škraloup vytvořený z řas na světle. Ten se rozpustil také a zůstal po něm jen flek!! 🙂 To je síla že?

Odpověď v akvaristice?
Jak se zdá, o něčem podobném mluví akvaristé na svývh forech když lidem doporučují nechat nové akvárium zajet několik dní předtím než tam dají ryby. A odůvodňují to tím, že se v tom novém akvárku mís nejdříve vytvořit jakási ekologická rovnováha. Že by to bylo to ono? 🙂

Biodiverzita?
Nastartovali jsme biodiverzitu ve vaně? Heheh 🙂 Jde o tento jev? https://sk.wikipedia.org/wiki/Biodiverzita

Sumasumárum
Tak tohle by šlo:))) Ještě zjistit co se ve vodě po přidání ryb opravdu děje a jsme doma:)